Fc barcelona: Újabb lépés a bajnoki cím felé

• Videók - 40 db
  • Blogbejegyzések - 62 db
  • Fórumtémák - 2 db

Barcelona FC fanklub vezetője

Sima, 4-1-es győzelmet aratott a Tenerife csapata fölött a bajnokságban még címvédő FC Barcelona.

network.hu

A meccs első igazi helyzetét ugyan a "szigetlakók" alakították ki, a 17. percben mégis a katalánok jutottak vezetéshez. A jobb szélről Alves ívelte a labdát középre, amit Ibrahimovic fejjel vett le, de Messi lőtte be a gólt (1-0).Elképesztő barcelonai mezőnyfölény, és sok helyzet jellemezte a mérkőzés további részét, de a 39. percben Puyol hibáját kihasználva egyenlített a kiesés ellen küzdő Tenerife, Roman találatával (1-1).

A második félidő rögtön egy cserével indult, a találkozó elején megsérült Piqué helyére Pedro érkezett, így Toure lépett vissza védekezni. Rövidebb  kritikus időszak után ismét fellélegezhettek a katalán hívek, miután Alves tökéletes ütemben ugratta ki a védők közül érkező Bojan Krkicet, aki kilőtte a hosszú sarkot, így az előny ismét a hazaiaknál volt (2-1).

És nem volt megállás, a 77. percben  már két góllal vezettek a gránátvörös-kékek, Messi ezúttal gólpasszt adott, a találatot Pedro neve mellé jegyezhettük föl (3-1). Kb. két perc elteltével a frissen beállt Nino bevette Valdes kapuját, de a gólt les miatt nem adták meg. Az argentin aranylabdás foglalta keretbe a meccset, a lefújás előtt egy perccel ismét Daniel Alves asszisztált, a jobb szélen felfutva adott gólpasszt Messinek, aki Aragonesis fölött, a csúszós talaj ellenére gond nélkül ívelt a hálóba (4-1).

Ezzel kialakult a végeredmény, ami megnyugtató a katalánok számára, hiszen két fordulóval a bajnokság vége előtt az előny 1 pont a legnagyobb rivális Real Madriddal szemben.

Érdekesség, hogy a Barcelona megdöntötte a fővárosiak 1987-1988-as idényben felállított pontrekordját, miután a 36. forduló után 93 ponttal állnak a tabella élén, és még két forduló hátravan a bajnokságból...