• Videók - 40 db
  • Blogbejegyzések - 62 db
  • Fórumtémák - 2 db

Barcelona FC fanklub vezetője

A vártnál egy kicsit mozgalmasabb mérkőzéssel melegített az Inter elleni Bajnokok Ligája elődöntő visszavágójára a Barcelona, mely az eredményt tekintve magabiztosan, 3-1-re győzött a Xerez ellen, de azért akadtak olyan pillanatok, amikor elveszítette mérkőzés felett a kontrollját. A bajnoki utolsó vendégcsapat a vártnál is sokkal bátrabban és támadóbb felfogásban futballozott sokáig a Camp Nouban, de ez csak egy gólra volt elég, illetve arra, hogy a Barcelonának a 2-1-es vezetése után össze kellett kapnia magát. A hazaiak részéről Jeffren, Henry és Ibrahimovic, a másik oldalon Bermejo volt eredményes.

network.hu

Sokat változtatott az alapcsapatán Pep Guardiola a találkozó előtt, hiszen csak a kispadra ült Piqué, Messi, Busquets és Pedro is, helyettük viszont pályán volt a védelemben Márquez és Csigrinszkij, a középpályán Touré, a támadósorban pedig Jeffren és Henry volt Ibrahimovics mellett. A mérkőzés különösen békés hangulatban telt, a Xerez ugyan próbált támadólag fellépni, de a Barcelona játékában így is nagyobb veszély volt, ami aztán meg is mutatkozott helyzetekben és gólokban.

A 14. percben Jeffren szerezte meg a vezetést a Barcelona számára, de kétségkívül némi szerencsére is szüksége volt a góljához. A venezuelai származású támadó Xavitól kapott labdát a tizenhatos jobb oldalán, a cselei közepette elcsúszott, de váratlanul így meg tudta tartani a játékszert, ráadásul helyzetbe is került, és éles szögből a hosszú fölső sarokba lőtte föl a játékszert.  1-0, de a gól krónikájához hozzá tartozik, hogy Jeffren egy pillanatra kézzel is hozzáért a labdához.

A Barça ezt követően is támadó felfogásban játszott, és a 24. percben megszerezte a második találatát is. Keita indította Ibrahimovicsot, a svéd már tiszta gólhelyzetben még biztosabb megoldást keresett, így Henryhoz játszott középre, aki a kapuba pofozta a labdát. 2-0, úgy tűnt, már ekkor eldől a meccs. Egy perccet később azonban az ismét rendkívül bizonytalanul játszó Csigrinszkij adott el egy labdát a saját térfelén, ebből Bermejo került helyzetbe, majd óriási gólt lőtt a rövid felső sarokba. 2-1, szépít a Xerez.

Ez a gól alaposan meg is zavarta az addig gondtalanul játszó Barcelonát, mely a félidőig hátralévő időben már nem igazán brillírozott.

A szünet után továbbra is bátran játszott a sereghajtó, ami egyik vendég együttes esetében sem szokás a Camp Nouban, és pláne nem elvárható egy kieső jelölttől. A 48. percben Valdés kínálta meg Ornellanát egy ajándéklabdával, és védett ellene azonnal nagyot, majd egy perccel később Bermejo került nagy ziccerbe, de a katalán portás ezúttal is hárítani tudott.

A vendégek bátor kezdésére cserékkel válaszolt Guardiola, mert az 52. percben Márquez helyett érkezett Piqué, Jeffren helyett pedig Messi.  A cserének volt is hatása, azonnal megélénkült a hazaiak támadójátéka, és jött a harmadik gól is. Az 56. percben Touré saját magát indította a baloldalon, a védelem mögé tudott kerülni, majd középre adott Ibrahimovicshoz, aki szemben a kapuval nem hibázott.

Ez a találat megnyugtatta a küzdelmet, a Barcelonának ezt követően sokkal könnyebben ment a labda tartása is, és a játékosok tudtak spórolni az erejükkel az Inter elleni BL-elődöntőre. Ekkor a Xerez játékában már nem volt átütőerő, és főként védekezésre kényszerültek a játékosai, de az igazsághoz hozzá tartozott, hogy ekkor már a Barcelona sem igazán erőltette a támadásvezetéseket. Az utolsó percekre a Xerez játéka különösen eldurvult, a játékvezető két játékost is kiállított, illetve kiosztott egy zsáknyi sárga lapot, de szerencsére minden barcelonai megúszta sérülés nélkül.

Maradt végül a 3-1, ezzel a Barcelona megszerezte a kötelező három pontot, és négy fordulóra, négy bajnoki győzelemre van a Liga trófeájától. Szerdán azonban folytatás a Bajnokok Ligájában az Inter ellen, egy ennél lényegesen eseménydúsabb, drámaibb és látványosabb összecsapáson.

FC Barcelona – Xerez: 3-1 (2-1)
Barcelona, Camp Nou
82.456 néző
Vezette
: Muniz Fernandez

Barcelona: Valdés; Puyol, Márquez (Piqué52’), Chygrynskiy, Maxwell; Xavi, Touré, Keita; Jeffren (Messi (52’), Ibrahimovic és Henry (Bojan Krkics 74’).

Xerez: Renan; Francis, Gioda, Aythami (Carlos Calvo 46’), David Prieto, Casado; Víctor Sánchez, Keita (Moreno 63’), Orellana, Armenteros; és Mario Bermejo.

Gólok: Jeffren (14’), Henry (24’), Ibrahimovic (56’), illetve Bermejo (25’)

A találkozó legjobbja (az Eurobarca értékelése szerint): Touré Yaya

Sok kiemelkedő teljesítmény nem volt a Barcelonában, miután a mérkőzésnek is bőven voltak olyan szakaszai, amikor igazán senki nem akadt futballozni. Touré azonban nagyon sokat dolgozott hatékonyan a középpályán, sokszor kisegítette a társait, és adott egy gólpasszt is Ibrahimovicnak.(eurobarca.hu)