Fc barcelona: Egyre közelebb a bajnoki arany

• Videók - 40 db
  • Blogbejegyzések - 62 db
  • Fórumtémák - 2 db

Barcelona FC fanklub vezetője

Sevillai győzelmével tulajdonképpen bebiztosította bajnoki elsőségét az FC Barcelona, miután a Primera Division utolsó előtti, 37. fordulójában 3-2-re verte az andalúzokat, tartva egypontos előnyét a Real Madriddal szemben.

network.hu

Kérdéses volt még   a mérkőzés napján is Gerard Piqué játéka, aki a keddi, Tenerife elleni mérkőzésen combsérülést szenvedett, de ott volt a katalánok kezdőcsapatában.Nem kellett sokat várni az első találatra, az 5. percben Maxwell védők mögé passzolt labdáját Messi vette le és rúgta Palop mellett a sevillai kapuba (0-1). A 28. percben Xavi indított, tökéletes ütemű passzát Bojan helyezte a kapuba (0-2). A Sevilla az első félidő vége előtt öt perccle tudott helyzetet kialakítani, különösebb izgalmat nem okoztak Valdes kapuja előtt.

Fordulás után Konko Bojannal szemben szabálytalankodott, aminek következtében megkapta második sárga lapját, így az andalúzok kétgólos hátrány mellett emberhátrányba is kerültek.Eldőlni látszott a találkozó, a 62. percben Messi lövését blokkolták a védők, a kipattanót azonban már nem tudták, Pedro kilőtte a hosszú sarkot (0-3). Valószínüleg nem sokan számítottak arra, hogy nagy szüksége lesz a katalánoknak a jónéhány kihagyott helyzetre, hiszen a BL-selejtezős helyért küzdő Sevilla két perc alatt két gólt lőtt, kellemetlen pillanatokat okozva ezzel a katalán híveknek, először Kanouté talált be, majd Luis Fabiano egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból (2-3).

Az eredmény azonban már nem változott, a katalánok ha bajosan  is, de megszerezték a három pontot, őrizve egypontos előnyüket a "királyiakkal" szemben, akik egyébként 5-1-re leiskolázták az Atletic Bilbao csapatát. A szezon utolsó fordulójában a Barcelona hazai pályán fogadja a kiesőjelölt Valladolidot, míg Pellegrini csapata a szintén nem túl acélos Malagával találkozik.